معنای فروش چیست؟

 

همه فروشنده‌ها از جمله شما که این مقاله را می خوانید، می‌خواهند سریع‌ترین راحت‌ترین و بهترین راه فروش کردن را بدانند.

یک روز از جمعی از فروشندگان بیمه نامه پرسیدم: چند نفر از شما دوست داشتید الان لیستی از آدم‌هایی که می‌خواهند بیمه بخرند از جیبم درآوردم و بهتان بدهم؟

 

همه دستشان را بالا بردند.

 

اما واقعا” هیچ لیستی وجود ندارد. ولی هر فروشنده آرزو می‌کند کاش چنین لیستی به او داده می‌شد.

 

معنای یک کلمه‌ای فروش این است: کار.

معنای دو کلمه‌ای فروش این است: کار سخت.

 

هیچ سورپرایزی در کار نیست.  بیدار شو خوش خیال. هیچ عصای جادویی در کار نیست. هیچ محلول یا معجونی نیست که فروش کردن را برایت سریع‌تر و آسان‌تر کند مگر معجونِ کار سخت.

(البته به غیر از کار سخت موارد دیگری هم هست که بعدا” به آن اشاره خواهم کرد.)

 

خوب البته هر از گاهی شانس به شما رو می‌کند و فروش می‌کنید و به خیال خودت به دلیل مهارتت بوده است. اما چند تا فروشنده می‌شناسید که در مکان درست و در زمان درست بوده‌اند و صرفاً به دلیل بودن در آنجا بزرگترین فروش عمرشان را کرده‌اند.

 

شما این را پای شانس می گذارید. من که نمی گذارم.

 

دلیل فروش به ظاهر شانسی آنها این است که در مکان درست و در زمان درست حاضر و از آن مهم تر آماده بودند. پس بیا یک کلمه دیگر به این فرمول اضافه کنیم: آمادگی.

 

خوب اگر هم آماده‌اید و هم سخت کار می کنید، پس دیگر راحت فروش خواهی کرد، در‌ست است؟ نه. کار بعدی که باید بکنید این است که توجه مشتری را جلب کنید. به شیوه‌ای توجهش را جلب کنید که برای خرید به سراغت بیاید.

پس اگر سخت کار کنید، آماده باشید و توجه مشتریان را جلب کنید، دیگر راحت فروش خواهید کرد. درست است؟ نه. باید خریدار را متعهد به خریدن آن چه میفروشید کنید.

 

اگر فروشی بکنید و بعد پی کارتان بروید، ثروتی به هم نخواهید زد.  صرفاً حق کمیسیون نصیبت می‌شود. کلید این است که سخت کار کنید، خودتان را آماده کنید، توجه مشتری را جلب کنید، تعهدی برایش ایجاد کنید، فروشی بکنید، سفارش جدی بگیرید، ارجاعی نصیب خود کنید و شهادتی از جانب مشتری های فعلی‌ات  به دست آورید.  بعد می‌توانید با تکیه بر فروش به موفقیت و ثروت برسید.

 

نگاهی دوباره به فرمولی که به شما دادم بیاندازید، می بینید که اگر شعبده بازی هم در کار باشد، شعبده بازش خود شما هستید.

 

فقط یک بخش حیاتی دیگر از فرمول باقی می‌ماند که شما در مقام شعبده‌باز مسلما” آن را می‌دانید. اگر از هر شعبده بازی بپرسید که چطور در اجرای شعبده بازی‌هایش چنین خُبره شده است، فقط یک کلمه جواب می‌دهد با تمرین.

خُوب، حالا فرمول را دارید، بروید و شعبده بازی کنید و بفروشید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مدرسه بازاریابی و فروش تلفنی راه مدیران، به عنوان اولین مرکز آموزشی تخصصی در زمینه مهارت های استفاده بهینه از مذاکره تلفنی، به شما کمک می کند تا با افزایش مهارتهای بازاریابی و فروش تلفنی و همچنین مذاکره غیر حضوری و آشنایی با تکنیک ها و تاکتیک های استاندارد، بهره وری پرسنل فروش سازمان خود را افزایش دهید.

راه مدیران در اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

مقالات پر مخاطب

در خبرنامه راه مدیران عضو شوید

هر هفته ایمیل‌هایی جذاب در انتظار شماست. ایمیل‌هایی آموزشی که می‌تواند کسب‌وکارتان را رو به جلو حرکت دهد…