قدرت تلفن کردن خود را با این شیوه‌ها افزایش دهید.

قدرت تلفن کردن خود را با این شیوه‌ها افزایش دهید.

 

حتی اگر مدت هاست که در عرصه ی فروش فعال هستید، توجه کنید که چطور می توانید قدرت تلفن کردن خود را با این شیوه ها افزایش دهید.

وضعیت و حالت بدن هنگام تلفن زدن

صاف بنشینید؛ اگرچه، چنانچه تصور می کنید بهتر است بایستید یا راه بروید، از یک گوشی بی سیم استفاده کنید تا بتوانید تحرک داشته باشید. برای برخی، این ابزار به دلیل سبک کارشان یک ضرورت است. به هر حال در مورد اغلب ما، تحرک به افزایش جریان خون کمک می کند، به ویژه خون بیشتری به مغز می رسد. این مثال ها را در نظر بگیرید: گروه کُر ایستاده می خواند؛ کمدی ها ایستاده اجرا می شوند؛ رهبران ارکستر ایستاده رهبری می کنند. هنگامی که می ایستید دیافراگمتان و نیز تارهای صوتی تان باز است، بنابراین صدای شما قوی تر و دوستانه تر است. این امر به شما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و با فردی که آن طرف سیم است گشتاده تر برخورد کنید. هنگامی که می نشینید با محدودیت رسیدن هوا بع تارهای صوتی تان . جریان خون کمتر به مغزتان، گشت تلفن نمی توانید دارای اعتمادبه نفس صدرصد باشید.

 

تمرین: پیام خوشامدگویی را که روی پیغامگیرتان گذاشته اید، پخش کنید. چطور است؟

آیا آن روز هنگامی که آن را ضبط می کردید احساس خوبی داشتید؟ آیا نشسته بودید؟ آیا فقط صحبت می کردید یا مطمئن هستید که پر از انرژی و پذیرا بودید؟

پس از این که به پیام تلفنی گوش دادید و آن را تجزیه و تحلیل کردید، یک پیام جدید ضبط کنید که صدای واضح، وضعیت بدنی خوب و سطح انرژی را بیه منظور تشویق مشتریان شما جهت پیام گذاشتن منعکس می کند.

پیام جدیدتان را یادداشت کنید، بلند خواندن آن را چند بار تمرین کنید. آن را چند بار ضبط کنید تا صدرصد حرفه ای و مثبت باشد.

 

لحن و آهنگ کلام

قبل از اینکه گوشی را بردارید چه احساسی دارید؟ آیا احساس خوبی دارد یا احساس می کنید روز بدی را پشت سر گذاشته اید؟ گوشی را برندارید مگر وقتی که بتوانید خوشحال و سرحال باشید، و بعد به مشتری زنگ بزنید. علاوه بر وضعیت و حالت مناسب بدن شما (سربالا – چه ایستاده چه نشسته) باید لبخند بزنید تا گرمی و اشتیاق را در چند ثانیه اول منتقل کنید زیرا خیلی طول نمی کشد تا مشتری تصمیمی بگیرد که با شما صحبت کند یا نه – فقط چند ثاینه فرصت دارید.

ما همگی شنیده ایم که لبخند زدن چقدر هنگامی که پای تلفن  صحبت می کنید مهم است، ولی قبل از این که از این قسمت بگذریم به نکات زیر توجه کنید:

  • هنگامی که در حین مکالمه ی تلفنی لبخند می زنید لحن شما دوستانه تر به نظر می رسد زیرا تارهای صوتی در واقع کشیده می شوند.
  • هنگامی که لبخند می زنید اندورفین در بدنتان ترشح می شود که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.
  • هنگامی که لبخند می زنید ماهیچه های گونه تان بالا می رود که باعث می شود لغت ها را واضح تر ادا کنید.
  • اینجا می تواند مبحث مناسبی برای پرداختن به حس انتخاب واژه ها و بیان آن ها باشد. تلفظ فقط آن چیزی که معلم ادبیات شما می گفت و یا آن شما را به ستوه می آورد، نیست. سخن گفتن واضح و حرفه ای بدون لهجه ی غلیظ با دستور زبان تا حدی ضعیف، به شما امکان واضح صحبت کردن با هر کسی را می دهد.
  • چنانچه شما به مردم در سراسر کشور زنگ می زنید،‌کلامتان باید برای تمام مشتریانتان قابل فهم باشد. رئیس جمهور اسبق(آمریکا) جان کندی، تمام لهجه ای کاملاً بوستونی داشت؛ با وجو این سخنانش بسیار قابل فهم بود. رئیس جمهور سابق جیمی کارتر نیز با لهجه ی جورجیایی اش همین طور بود. علت آن است که هر دو استفاده از سبک صحبت محلی شان را دگرگون کرده بودند و روی آن کار کردند تا مطمئن شوند همواره واضح و با انرژی صحبت می کنند. تمرین زیر را برای کمک به وضوح کلامتان پشت تلفن امتحان کنید.

 

تمرین: به خود کمک کنید تا بر ماهیچه هایی متمرکز شوید که صحبت کردن رات واضح سازد. یک مداد بین دندان هایتان بگذارید و آن را هنگامی که روزنامه یا شرح ویژگی های محصول خود را بلند می خوانید، همچنان نگه دارید. برای از بین بردن اثر این مانع تلاش کنید، طوری که کلامتان هنوز قابل فهم باشد.

مشکل است؟ آیا گونه ها و لب های شما خیلی زود خسته می شوند؟ این به شما نشان می دهد که تا چه حد اجازه داده اید ماهیچه هایتان شل باشند، و این شل بودن در طرز بیان تلفنی منعکس می شود.

چنانچه شما این تمرین را به حد کافی انجام دهید ماهیچه های صورت، زبان و لب هایتان قوی تر می شوند؛ ازین رو قادر خواهید بود به وضوح برای مدت طولانی صحبت کنید.

چنانچه شما بین تماس هایتان هنگام کار وقت آزادی در نظر گرفته اید، ممکن است بخواهید یک یا دو دقیقه را بر سطح انرژی، آهنگ کلام و تلفظ تان متمرکز شوید، به وی‍ژه اگر باید خود را با انواع مشتریان هماهنگ کنید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مدرسه بازاریابی و فروش تلفنی راه مدیران، به عنوان اولین مرکز آموزشی تخصصی در زمینه مهارت های استفاده بهینه از مذاکره تلفنی، به شما کمک می کند تا با افزایش مهارتهای بازاریابی و فروش تلفنی و همچنین مذاکره غیر حضوری و آشنایی با تکنیک ها و تاکتیک های استاندارد، بهره وری پرسنل فروش سازمان خود را افزایش دهید.

راه مدیران در اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

مقالات پر مخاطب

در خبرنامه راه مدیران عضو شوید

هر هفته ایمیل‌هایی جذاب در انتظار شماست. ایمیل‌هایی آموزشی که می‌تواند کسب‌وکارتان را رو به جلو حرکت دهد…