تلفن یکی از مهم‌ترین ابزارهای فروش

– آیا قادر به کشف کردن منابع جدید نیستید؟
– آیا فقط اطلاعات محدودی را در تماس‌هایتان به دست می‌آورید؟
– آیا بارها و بارها با عدم پذیرش درخواستتان مواجه می‌شوید؟
– آیا ناامید می‌شوید، زیرا هیچ‌کس در پاسخ شما تماس نمی‌گیرد؟
– آیا از تلفن زدن به همان شماره‌های قدیمی خسته شده‌اید؟

تلفن یکی از مهم‌ترین ابزارهای فروش

مقدمه

در بازار فروش امروزی تلفن بعد از کیف‌دستی یکی از مهم‌ترین ابزارهای فروش است. به‌دلایلی‌چند، خواه در داخل فروش و خواه خارج از فروش، افراد کمی دوره و آموزش رسمی در مورد چگونگی استفاده کارآمد از موارد زیر را دیده‌اند:

 

  • ایجاد رابطه‌ی نزدیک فوری
  • ایجاد شور و اشتیاق درباره کسب‌وکار
  • به‌دقت گوش دادن در مورد مفاهیم عمیق‌تر
  • کنترل نوسان و تن صدا
  • اتمام کار همواره از طریق تلفن

 

اکنون اغلب کسب‌وکارها با استفاده از تلفن هدایت می‌شوند. حتی هنگامی‌که فروش در پی مذاکره رودررو انجام می‌گیرد از تماس تلفنی آغازشده است. به همین دلیل هر فرد حرفه‌ای در امر فروش باید یک دفتر فروش تلفنی برای ایجاد فروش‌های بیشتر داشته باشد. اکنون فکر کنید که چه قدر موقعیت‌های کسب‌وکار تغییر کرده است.

با افزایش مداوم هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد، شرکت‌های بیشتری بازاریاب‌ها را از کوچه و خیابان فرامی‌خوانند و یک دستگاه تلفن جلوی آنان گذاشته‌اند. فروشندگانی که می‌گویند خودشان کارایی بیشتری دارند. شاید درست می‌گویند به‌هرحال ما به‌احتمال نمی‌توانیم وقت کافی برای ملاقات حضوری در موقعیت‌های فروش بگیریم آن‌هم درصورتی‌که پشت تلفن کارایی‌ای نداشته‌ایم.

 

بازاریابی و فروش تلفنی شما تا چه حد اثربخش است؟

 

خوب، چه چیزی در مورد بازاریابی و فروش تلفنی شمارا معذب می‌کند؟

 

  • آیا قادر به کشف کردن منابع جدید نیستید؟
  • آیا فقط اطلاعات محدودی را در تماس‌هایتان به دست می‌آورید؟
  • آیا بارها و بارها با عدم پذیرش درخواستتان مواجه می‌شوید؟
  • آیا ناامید می‌شوید، زیرا هیچ‌کس در پاسخ شما تماس نمی‌گیرد؟
  • آیا از تلفن زدن به همان شماره‌های قدیمی خسته شده‌اید؟

 

اگر پاسخ شما به تمام این پرسش‌ها “بله” است، از اطلاعات موجود در این وب‌سایت مخصوص شماست. مشکل احتمالی این است که شما در مورد بازاریابی و فروش تلفنی عاداتی کسب کرده‌اید که جایی آن‌ها را آموزش ندیده‌اید. شاید مسئله این است که شما فقط از تلفن برای تماس گرفتن با مشتری استفاده می‌کنید و می‌خواهید فروش زیادی داشته باشید!

مشتریان از همیشه مشغول‌تر هستند و همواره تلفن‌های زیادی به آنان می‌شود، چه داخلی و چه خارجی. بنابراین بازاریاب و فروشنده تلفنی حرفه‌ای آموزش‌دیده باید دارای مهارت‌های استثنایی باشد تا بتواند تلفنی مشتری بگیرد، اطلاعات جمع کند، رابطه نزدیک ایجاد کند، شور و اشتیاق بیافریند و در پی تماس تلفنی پیشرفت کند و کار را تحقق بخشد. یعنی به مرحله نهایی روند فروش برساند در بازار فروش رقابتی امروز دستیابی به چنین نتیجه و روندی بسیار مشکل است.

 

یک رویکرد جدید

درگذشته بسیاری از بازاریابان و فروشندگان تلفنی بر اساس دیدگاهی تهاجمی و نه مشاوره‌ای برای تضمین کار و تجارت آموزش می‌دیدند.  بسیاری مشتریان بالقوه امروزه نه‌تنها از مواجهه رودررو با شما گریزان هستند، بلکه به نحوی فزاینده ابزارهایی را برای اجتناب از ملاقات حضوری به کار می‌گیرند.

مطالب موجود در این وب‌سایت به شما نشان می‌دهد، چگونه به نحوی مؤثر به مشتری برسید و در تصمیم‌گیری او نقش داشته باشید با استفاده از فن هماهنگی شخصیت و دیدگاه فروش مشاوره‌ای، شما نوعی فروشنده حرفه‌ای می‌شوید که می‌تواند بی‌درنگ نوع شخصیت مشتری را تشخیص دهد و با آهنگ کلام و سبک او همانند شود و درنتیجه یک رابطه نزدیک فوری  از ایجاد کند

دوران روش‌های قدیمی که از دروغ گفتن، اغراق و پنهان‌کاری استفاده می‌کردند، گذشته است. این مقاله به شما آموزش می‌دهد چگونه بارو راستی صداقت و گرمی کالا و خدمات خود را بفروشید. بنابراین نوعی از روابط را ایجاد خواهید کرد که برای مشتریان درازمدت و فروش‌های سودآور ضروری هستند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مدرسه بازاریابی و فروش تلفنی راه مدیران، به عنوان اولین مرکز آموزشی تخصصی در زمینه مهارت های استفاده بهینه از مذاکره تلفنی، به شما کمک می کند تا با افزایش مهارتهای بازاریابی و فروش تلفنی و همچنین مذاکره غیر حضوری و آشنایی با تکنیک ها و تاکتیک های استاندارد، بهره وری پرسنل فروش سازمان خود را افزایش دهید.

راه مدیران در اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

مقالات پر مخاطب

در خبرنامه راه مدیران عضو شوید

هر هفته ایمیل‌هایی جذاب در انتظار شماست. ایمیل‌هایی آموزشی که می‌تواند کسب‌وکارتان را رو به جلو حرکت دهد…