چگونه شخصیت مشتری را از پشت تلفن تشخیص دهیم؟

چگونه شخصیت مشتری را از پشت تلفن تشخیص دهیم؟

 

چنانچه تا به حال در یک کنسرت موسیقی راک در جایگاهی نزدیک صحنه نشسته باشید، توجه کرده‌اید که عضوی از گروه گیتارها را کوک می‌کند. ضربات محکم پنجه‌ی گیتاریست رهبر می‌تواند سیم‌های گیتار را کش بیاورد و از کوک صحیح خارج کند. به منظور حفظ کیفیت صدای عالی و هماهنگی با سایر گیتارها و خوانندگان، رهبر به طور مرتب گیتارش را با گیتاری که دستیارش تازه کوک و تنظیم کرده عوض می کند. تنظیم صحیح گیتار در سطح صحیح است، گفته می شود که گیتار تنظیم و کوک است. گیتاری که کوک نباشد خارج می زند و باعث می شود که گیتاریست نابلد و ناشی به نظر برسد.

به هر حال، کوک بودن با مشتریان اغلب عاملی تعیین کننده در فروش است. وقتی از راهبرهایی استفاده کنید که شما را در هماهنگی با نوع شخصیت مشتری قرار می‌دهد، قادر خواهید بود تاحدی با هر سنخ مشتری سازگار شوید. هارمونی مترادف فروش است. یادگیری نواختن در کوک مشابه هر یک از مشتریانتان، به میزانی شگفت انگیز تعداد قراردادهای منعقد شده و به نتیجه رسیده را افزایش می دهد. تشخیص نوع شخصیت مشتری ممکن است از پشت تلفن مشکل‌تر از تماس رو در‌رو باشد، ولی در نهایت کلیدهایی وجود دارند که می توانید به منظور شناسایی شخصیت آن‌ها را به کار بگیرید.

البته این امر کمک می کند نوع شخصیت خود را نیز بشناسید. این دانش به شما اجازه می دهد توان خود را در مواجهه با برخی از مشتریان افزایش دهید و بتوانید ناسازگاری طبیعی با دیگران را از سر بگذرانید.

انواع شخصیت مشروح در این بخش شخصیت‌های اصلی هستند. به هر حال ، وقتی شما برخی از مشاهدات را تجزیه و تحلیل کنید قادر خواهید شد با یک مکالمه و حتی بدون رو‌ در‌‌ ‌ور شدن الگوهایی کلی را در مشتریان تشخیص دهید. برای این که کار خود را در اوج به انجام برسانید باید چهار سنخ زیر را که مشتریان شما شاید در یکی از آن ها بگنجند یاد بگیرید:

  1. دقیق

  2. با انرژی

  3. مطمئن

  4. مهربان

به یاد داشته باشید که می توانید با اتخاذ راهبرد صحیح به هر یک از این سنخ‌ها نزدیک شوید. شما ممکن است نیاز داشته باشید چندین بار در روز، نکات خاصی را درباره‌ی شیوه برخوردتان هنگام صحبت با انواع مختلف مشتریان، تنظیم کنید. این امر مستلزم برنامه‌ریزی و دقت است، ولی پیامد آن درآمد بیشتر برای شماست.

در ادامه مقالات سایت ویژگی های چهار نوع مشتریان را با هم بررسی می کنیم.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مدرسه بازاریابی و فروش تلفنی راه مدیران، به عنوان اولین مرکز آموزشی تخصصی در زمینه مهارت های استفاده بهینه از مذاکره تلفنی، به شما کمک می کند تا با افزایش مهارتهای بازاریابی و فروش تلفنی و همچنین مذاکره غیر حضوری و آشنایی با تکنیک ها و تاکتیک های استاندارد، بهره وری پرسنل فروش سازمان خود را افزایش دهید.

راه مدیران در اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

مقالات پر مخاطب

در خبرنامه راه مدیران عضو شوید

هر هفته ایمیل‌هایی جذاب در انتظار شماست. ایمیل‌هایی آموزشی که می‌تواند کسب‌وکارتان را رو به جلو حرکت دهد…