صادقانه عمل کردن را به یک عادت تبدیل کنید.

صادقانه عمل کردن را به یک عادت تبدیل کنید.

 

سرانجام چنانچه مدت هاست در عرصه‌ی فروش تلفنی فعال هستید، باید صادقانه عمل کنید. حتی اگر مشتریان زیادی دارید که فقط مشتری یک بار هستند یا فروش شما بیشتر کوتاه مدت است، هنوز باید ملزومات اقدام‌های دراز مدت خود را در نظر بگیرید. اگر شرکت شما در حال پیشرفت است و شما صادقانه عمل می کنید تا به شرکت های بیشتری در دراز مدت تضمین دهید، قادر خواهید بود شب راحت بخوابید.

عنوان مهمی که این روزها بسیار مربوط به نظر می رسد صداقت در فروش است. این عنوان به تکرار در تمام جلسات آموزشی من مطرح می شود؛ خواه در مورد تمرکز بر فروش تلفنی، پیشنهاد حضوری یا خدمات مشتریان. همه در حال جستجوی پاسخ این پرسش ضروری هستند: «چطور بدانم خودم یا کارمندانم در بخش فروش از خط قرمز عبور کرده‌ایم؟»

همه‌ی ما در گذشته با فروشنده ای که به ما دروغ گفته است روبرو شده ایم. این باعث شده که همه‌ی فروشندگان نابکار جلوه کنند. ما نمی خواهیم

واژه‌ی فروش مترادف «بنداز در رو» انگاشته شود.

دقیقاً به همین دلیل است که ما حتی بعد از خرید کردن احساس می‌کنیم کلاه سرمان رفته است. چون ذهنیت ما نسبت به فروشنده‌ها این است که آن‌ها با چرب‌زبانی سر ما کلاه می‌گذارند. فروشنده‌ی حرفه‌ای، که در اوج بازی است، همه کا رها را صادقانه انجام می‌دهد
 
برتری، هنری است که با آموزش و عادت کسب می شود. برتری نوعی عملکرد نیست نوعی عادت است. (ارسطو)

 

این روزها مشتریان بسیار در مورد محصولات و خدمات شما آگاه تر از گذشته هستند. رقابت بسیار بیشتر از قبل است. به علاوه، در اغلب

شرکت‌ها، چرخه‌ی فروش طولانی تر از قبل است. این برای شما به عنوان یک فرد حرفه ای که کار را تلفنی هدایت و اداره می کند چه معنایی دارد؟ این بدین معنی است که شما باید در اوج صداقت و روراستی باشید و حرفه ای مکالمه کنید.

شش طرح زیر می تواند به شما در فروش صادقانه کمک کند:

  1. همواره به مشتریانتان راست بگویید، اگر به قدر کافی با هوش نباشید که دروغی را که گفته اید به خاطر بسپارید، به این ترتیب بعدها در مورد آن نگرانی نخواهید داشت! پشت تلفن مشتریان نمی توانند شما را ببینند، بنابراین اولین نگرانی آنان به هر حال در خصوص راستگویی و صداقت شماست.
  2. چنانچه پاسخ را نمی‌دانید، به مشتری‌تان بگویید بررسی خواهید کرد و در زمان معین به او پاسخ خواهید داد. به این ترتیب اعتبار خود را حفظ خواهید کرد و براساس حدس و گمان پاسخ نخواهید داد.
  3. قبل از پیشنهاد دادن قیمت، تمام عوامل را در نظر بگیرید. اگر شما یک رقم سرسری برای محصول یا خدمات خود پیشنهاد بدهید، شاید بعد به دردسر افتید. ممکن است قیمت را زیاد داده باشید که بر اعتبار شما اثر منفی دارد، یا کم گفته باشید که باعث می شود دروغگو جلوه کنید!
  4. مطمئن شوید که نیاز واقعی مشتریان را درک می کنید. چنانچه مشکل یا هدف خاص مشتری را درک نکنید ممکن است در حالی که سعی می کنید یک محصول را بزرگ کنید تا یک سوراخ گرد را بپوشاند، فاتحه ی فروش خوانده شود.
  5. به یاد داشته باشید که موفقیت دراز مدت بستگی به مشتریان راضی و وفادار دارد.
  6. قبل از حرف زدن فکر کنید.( این جمله به گوشتان آشنا نیست؟)

جمع بندی

لحن گرم، و رعابت قواعد مدیریت تماس، فروشندگان حرفه‌ای و مبتدی را از هم تفکیک می کند. فروشنده‌ی تلفنی کم تجربه و بی انظباط فقط پرواز می کند و امیدوار است در نقطه ی مناسب فرود آید؛ نقطه‌ای که در آن متوجه شود خریدار قصد خرید دارد. فروشنده‌ی خیلی خوب فقط به امید استعداد یا هوش خود در زمینه فروش نیست، بلکه همواره عملکرد و فنون خود را به منظور بهبود و پیشرفت در زمینه های بالقوه بررسی می کند .

مشتریان به حد کافی در جنگ و گریز فروش داغ شده‌اند و تماس‌های تلفنی کسی را که اعتقاد ندارند به دردشان می خورد، بی پاسخ می‌گذارند. با رعایت بالاترین معیارهای مکالمه‌ی تلفنی و قواعد حرفه‌ای، و رعایت صداقت در فروش، در هر تماس تلفنی به جمع برندگان پا می گذارید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

مدرسه بازاریابی و فروش تلفنی راه مدیران، به عنوان اولین مرکز آموزشی تخصصی در زمینه مهارت های استفاده بهینه از مذاکره تلفنی، به شما کمک می کند تا با افزایش مهارتهای بازاریابی و فروش تلفنی و همچنین مذاکره غیر حضوری و آشنایی با تکنیک ها و تاکتیک های استاندارد، بهره وری پرسنل فروش سازمان خود را افزایش دهید.

راه مدیران در اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

مقالات پر مخاطب

در خبرنامه راه مدیران عضو شوید

هر هفته ایمیل‌هایی جذاب در انتظار شماست. ایمیل‌هایی آموزشی که می‌تواند کسب‌وکارتان را رو به جلو حرکت دهد…